Ciary! - komentarz po meczu w Kielcach
1. Przed meczem z Koroną mieliśmy dużo obaw. Z jednej strony jeśli gdzieś wypatrywano niespodzianki, to głównie w Kielca ...

Co za piękny dramat! 2:1 w Poznaniu
Polskie "El Clasico", czyli pojedynek Legii Warszawa z Lechem Poznań, był wisienką na torcie 28. kolejki Ekstraklasy. Obydwa zespoły przed spotkaniem miały już pewne miejsce w grupie mistrzowskiej, ale mimo to były niesamowicie skoncentrowane. Atmosfera była typowa dla spotkań derbowych. Pierwsze poważne zagrożenie w kierunku bramki gości miało miejsce w 6. minucie. Do piłki na 5. metrze dopadł Dawid Kownacki, ale uderzył za słabo i bez problemów złapał ją Arkadiusz Malarz. Od samego początku gra układała się pod dyktando gospodarzy. Ataki lechitów nie ustawały, jednak nie byli oni w stanie oddać celnego strzału na bramkę. Legia próbowała grać z kontrataku, gra opierała się na szukaniu Michała Kucharczyka, ale ten nie był w stanie znaleźć odpowiednio dużo miejsca. Z upływem czasu legioniści byli częściej przy piłce, dobre sytuacje mieli Vadis Odjidja-Ofoe i Michał Kucharczyk, a w ostatniej minucie pierwszej połowy w poprzeczkę trafił Miroslav Radović. Zawodnicy wymieniali cios za ciosem, ale zabrakło skuteczności i sędzia Gil zaprosił zawodników na przerwę przy stanie 0-0.

Obydwa zespoły weszły w drugą połowę z przytupem. Gospodarze znowu mogli prowadzić na samym początku meczu, ale Arkadiusz Malarz wykazał się świetnym refleksem broniąc strzał na linii bramkowej (brawo, mimo że sędzia odgwizdał spalonego). Grę dalej prowadził Lech, który budował ciekawe akcje. Po chwili Legia przejęła inicjatywe, ale mieli problemy z wejściem w pole karne Matusa Putnockiego. Po tylu atakach któraś z drużyn musiała się przełamać. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł niekryty Tomasz Kędziora, który strzałem głową pokonał Malarza. Było 1-0. Po tej bramce mieliśmy świetny pokaz pirotechniki od kibiców Legii. Prowadzenie gospodarzy nie trwało na szczęście długo. Po wrzucie z autu piłka wpadła pod nogi Macieja Dąbrowskiego, który jak zawodowy snajper wykończył akcję. Potem jednak legioniści mieli powody do euforii. Po kontrataku Adam Hlousek dograł w pole karne i talizman Legii w meczach z Lechem Kasper Hamalainen strzelił gola kończąc mecz! To było widowisko na najwyższym poziomie. Z identycznym zakończeniem jak na jesieni w Warszawie. Brawo!

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (0:0)

1:0 Kędziora 82'
1:1 Dąbrowski 87'
1:2 Hämäläinen 90'

Lech: Putnocký - Kędziora, Bednarek, Nielsen, Kostewycz - Jevtić (86' Tetteh), Gajos, Trałka, Majewski, Pawłowski (66' Makuszewski) - Kownacki (73' Robak)
Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hloušek - Guilherme (58' Nagy), Kopczyński (85' Hämäläinen), Moulin, Odjidja-Ofoe, Radović - Kucharczyk (77' Jodłowiec)

Żółte kartki: Trałka - Guilherme, Pazdan, Kopczyński, Odjidja-Ofoe

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).