Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

2:0 z Pogonią Szczecin. Legia liderem
Na cztery mecze przed końcem fazy zasadniczej Legię Warszawa czekał mecz z Pogonią Szczecin. Jeżeli "Portowcy" chcieli myśleć o grupie mistrzowskiej musieli przywieźć z Warszawy korzystny wynik. Obydwa te cele zapowiadały ciekawe widowisko przy Ł3. Po minucie ciszy upamiętniającej dziennikarza Pawła Zarzecznego rozpoczęło się spotkanie.

Od samego początku Legia rozpoczęła ofensywnie. Nawet udało się zdobyć bramkę, ale na spalonym był Michał Kucharczyk. W pierwszej połowie świetne okazje miały obydwie strony. Przez pierwsze 45 minut na boisku trwała wymiana ciosów. Dobrze spisywali się szwajcarscy sędziowie, którzy przybyli w ramach wymiany sędziować mecz Ekstraklasy. W 34. minucie Kucharczyk ponownie zdobył gola, ale znowu z pozycji spalonej.

W 63. minucie meczu spełniło się powiedzenie "do trzech razy sztuka". Lewym skrzydłem pomknął Adam Hlousek i "Kuchy" wykończył akcję, wyprowadzając Legię na prowadzenie. Następną akcję znowu rozpoczął Kucharczyk, ale za mocno zagrywał w pole karne i Miroslav Radović nie mógł uderzyć czysto na bramkę. Po strzeleniu bramki desant Legii trwał w najlepsze. I dało to rezultat w 77. minucie. Po rzucie rożnym piłka wypadła poza pole karne, gdzie stał Vadis Odjija-Ofoe. Belg uderzył lekko, ale kozioł zmylił Jakuba Słowika i było 2:0. Ta bramka całkowicie wypompowała nadzieje gości na korzystny wynik. Po tej akcji wynik się już nie zmienił do końca meczu. Legia pokazała wyższość i w świetny sposób odegrała się za mecz z rundy jesiennej.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)