To już jest koniec
Długo to trwało, zdecydowanie za długo, ale niechętnie i z duszą na ramieniu gasi się światło mając w głowie mnóstwo pię ...


Foto fakt
komentarze (0)
Kolejny Puchar Polski do kolekcji
Tabela ligowa
#
 
 
Pozostałe aktualności
Pogrom. 6:0 przy Łazienkowskiej
2017-05-14 19:55; komentarze: (5)
Mistrzostwo zdobywa się u siebie
2017-05-14 10:31; komentarze: (1)
Żyjemy - komentarz po meczu z Pogonią
2017-05-08 08:00; komentarze: (3)
Gramy dalej o mistrzostwo! 2:0 w Szczecinie
2017-05-07 20:03; komentarze: (3)
Tylko remis z Wisłą Kraków
2017-04-30 20:03; komentarze: (4)
Intuicja
2017-04-29 21:53; komentarze: (0)
Fotorelacja z Krakowa
2017-04-22 20:37; komentarze: (0)
Tradycyjne zwycięstwo z Cracovią
2017-04-22 20:04; komentarze: (1)
Masz rower, to pedałuj
2017-04-20 11:20; komentarze: (2)
Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
2017-04-17 22:07; komentarze: (1)
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum
 
Cyrk to mało powiedziane
Ze względu na ochronę zwierząt branża cyrkowa w Polsce jest na cenzurowanym, ale nie dotyczy to Łazienkowskiej 3. Tutaj cyrk się rozstawił i ma się tak dobrze, że nie chce ładować taboru. Po koszmarnym laniu w Lidze Mistrzów z klubu wyszła informacja, że Besnik Hasi straci posadę, a mecz z Zagłębiem Lubin będzie jego ostatnim. Jeśli los Hasiego był przesądzony, to doprawdy trudno znaleźć powód, dla którego skompromitowany trener poprowadził jeszcze ten jeden mecz. W nagrodę? Za karę? Broniłoby się to w sytuacji, gdyby od razu w poniedziałek ogłoszono nazwisko następcy, ale nie! Legia jeszcze nie znalazła trenera, ale Hasi został odsunięty od pierwszej drużyny. Dlaczego nie został odsunięty wcześniej, skoro Aleksandar Vuković, który go tymczasowo zastąpi, był stale pod ręką?

O zwolnieniu Hasiego poinformował Bogusław Leśnodorski poprzez swoje konto twitterowe. Mimo to na konferencji prasowej trener upierał się, że nadal szkoli Legię. Kłamał, ponieważ jeszcze wcześniej odbył rozmowę z Michałem Żewłakowem, w której został poproszony o złożenie dymisji. Doprawdy, doceniamy wiarę w ludzi dyrektora sportowego Legii, ponieważ jest subtelna różnica pomiędzy zwolnieniem i dymisją. W przypadku dymisji Hasi straciłby pieniądze, które jemu i jego najdroższemu w historii Legii sztabowi należą się do połowy 2018 roku. Zgadnijcie więc, czy szkoleniowiec zgodził się złożyć dymisję. W ten oto sposób pieniądze, które Legia odmówiła Stanisławowi Czerczesowowi na wzmocnienia i tak wyda - na wynagrodzenie najgorszego trenera w swojej nowożytnej historii. Zachowanie Hasiego na konferencji prasowej podsumowuje cały jego pobyt i dowodzi, że Legii na przełomie maja i czerwca udało się wygrzebać najgorszego z dostępnych wtedy na rynku szkoleniowców. Zamieniła Czerczesowa na Hasiego. Co za pech.

Kolejne absurdy związane są z decyzjami personalnymi Hasiego. Oto trener zostawił poza osiemnastką na Zagłębie Vako Kazaiszwilego, mimo że brakuje mu w kadrze skrajnych pomocników (środkowych jest z kolei w nadmiarze). Gruzin wystąpił w spotkaniu z Dortmundem po zaledwie jednym treningu z drużyną, a z Zagłębiem nie załapał się nawet na ławkę! Z Borussią nie wystąpił dla odmiany Michał Pazdan, po czym odbył jeden trening, powiedział, że chciałby pomóc, więc na Zagłębie wyszedł w "podstawie". I zawalił dwa gole będąc jednym z najgorszych na boisku. Zaprawdę, wychodzi na to, że Legię przez ostatnie miesiące prowadził oryginalny wariat z metką. Inna sprawa, że w kwestii obsady środka obrony nawet wariat miał prawo postwić na kulawego Pazdana, zamiast wybierać między cholerą i dżumą, czyli Jakubem Rzeźniczakiem i Maciejem Dąbrowskim. Ale też nie mógł przewidzieć, że Pazdan będzie im w stanie dorównać.

Hasiego już nie ma, ale trwają rozliczenia. Głównym winnym kibice ogłosili Michała Żawłakowa, a tymczasem wieść ludowa głosi, że dyrektor sportowy był za dogadaniem się ze Stanisławem Czerczesowem, natomiast Hasiego wymyślił na wyraźne żądanie właścicieli. Taki rozwój wydarzeń potwierdzili zresztą zarówno Żewłakow, jak i Leśndorski. W tej sytuacji właściciele mają co chcieli i naprawdę trudno jest bronić tezy, że za tę gigantyczną wtopę odpowiedzialny jest wyłącznie "Żewłak". Ktoś w Internecie stwierdził, że właśnie tak jest, ponieważ to on zna się na piłce i powinien właścicieli ostrzec. Najpierw zaproponować, a potem ostrzec. Logiczne, prawda? W tym kontekście słabo brzmi wypowiedź Macieja Wandzla, który niby broni dyrektora, a faktycznie wychodzi naprzeciw gawiedzi: "nie klęska tylko porażka. Nie odsuwamy się od naszych najbliższych współpracowników. Ma też wiele zasług." To właśnie o "Żewłaku". Czyżby rewanż za otwartość dyrektora w Cafe Futbol?

Cyrk jeszcze trochę potrwa, a jego podsumowaniem może być spadek, już za tydzień, na ostatnie miejsce w tabeli. Póki co trwa łapanka na nowego trenera. Legia podobno najbardziej chciałaby Jacka Magierę, ale ten ma zobowiązania w Zagłębiu Sosnowiec i trudno oczekiwać, żeby podjął inną decyzję, niż grzeczna odmowa. Jakieś zasady w tym biznesie muszą przecież obowiązywać. Doniesienia z Łazienkowskiej wskazują na chaos. Dariusz Mioduski nie będzie przecież biegał za trenerami, Leśnodorski z Żewłakowem są osłabieni (na dobrą sprawę zasługują na zwolnienie) i pewnie spanikowani, bo nie mogą, naprawdę nie mogą popełnić kolejnego błędu, a Maciej Wandzel może co najwyżej służyć dobrą radą i życzliwym uśmiechem. No i podobno organizuje Oktoberfest. Mamy jednak nadzieję, że znajdzie się w otoczeniu Legii jakiś mądry, życzliwy doradca, który sprawy wyprostuje. Czas najwyższy, bo cieszy się z tego cała Polska.Źródło: własne
Redakcja
Dnia: 2016-09-19 00:18:47
Komentarze użytkowników
2016-09-19 09:08:49; użytkownik: jan
Jaki pan taki kram
 
2016-09-19 09:17:41; użytkownik: emer
Co do Żewłaka - bardzo łatwo mi sobie wyobrazić, że jest w całym zamieszaniu najmniej winny. Nie mówię, że tak jest - ale jest to równie prawdopodobny wariant jak ten, że wina jest po jego stronie. Ile kandydatur przedstawił? Którą forsował? Czy przy Hasim zaznaczał, jak bardzo jest rozpoznany, ile jest znaków zapytania a ile faktycznych zastrzeżeń? Czy faktycznie chciał S.CZ., ale kandydatury przedstawił na życzenie zarządu i wg wskazanych kryteriów? Do dziś pamiętam sytuację, kiedy dla jednego z brandów dorzuciliśmy 4ujowe logo, ot tak - dla kontrastu - bo ówczesny management lubił mieć coś do skreślenia, a w zasadzie decyzję już podjęliśmy i nikt nie chciał prowokować dobrą alternatywą. No i zostaliśmy jak te gamonie z tym 4ujowym logo o najgorszych parametrach. Tu mogło być podobnie - "mam 3 spełniających nasze kryteria, ale...". No i mamy ale.
 
2016-09-19 09:54:14; użytkownik: WielkoPOLSKA
Gdzie jest ta legła??? Szpakowski, gdzie jest ta legła???
 
2016-09-19 10:32:17; użytkownik: pulawska
do wiejskapolska Legia jest w Lidze Mistrzów !!!!!!
 
2016-09-19 11:08:47; użytkownik: Palanty
Hasi musialby byc durniem aby sie poddac do dymisji. Nie tacy trenerzy dostawali kopa i wynagrodzenie za caly kontrakt. Moze byly jakies proby Zewlakowa, zeby uratowac choc troche kasy, alu tu nie ma zmiluj sie. Legia musi placic Hasi-emu, co do grosza.
 
2016-09-19 14:26:28; użytkownik: bambusek
@WielkoPOLSKA - gdzie byłeś jak Wasza duma z Poznania miała 5 punktów i szorowałą o dno w zeszłym sezonie?
 
2016-09-19 19:59:53; użytkownik: tomek
A MOŻE TEN HASI JEST Z PISU...I DZIAŁA JAK SZKODNIK NA SZKÓŁCE..LEŚNEJ ??? A TAK POWAŻNIE. MIESZKAM 500 KM OD WARSZAWY....ZNAM PIŁKARZY I BEZ HASIEGO.DAŁBYM SOBIE RADĘ....A MÓJ SKŁAD BYŁBY RADYKALNIE INNY OD TRENERA , KTÓREGO PRZYWIÓZŁ PAN ŻEWŁAKOW...HAŃBA !!!!!!!!!
 

     2 + 3 =