Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

Teraz będzie lepiej? 2:0 w Chorzowie
Ten mecz musimy wygrać! – przekonywaliśmy siebie i zawodników Legii przed meczem z Ruchem. Legia awansowała do Ligi Mistrzów, ale biorąc pod uwagę pozycję w tabeli to właśnie liga powinna stać się teraz priorytetem. Besnik Hasi na Chorzów wysłał Michała Kopczyńskiego i Guilherme, dlatego liczyliśmy na więcej życia w środku pola w porównaniu z meczem z Dudalk. Pierwsze 10 minut przyniosło wyrównaną gra ze wskazaniem na Ruch, który sprawiał wrażenie bardziej zdeterminowanego. Mimo to w 13. minucie to my powinniśmy prowadzić, bo po błędzie chorzowian sam przed Lechem znalazł się Nemanja Nikolić i niestety przestrzelił. W 15. minucie bardzo niecelnym uderzeniem z pierwszej piłki popisał się Vadis Odjdja-Ofoe. Później znowu dominowała chaotyczna, szarpana gra, co – jak się domyślamy - bardziej odpowiadało gospodarzom, a nie Legii.

W 25. minucie chorzowianom dopisało szczęście – Ofoe uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od pleców obrońcy, a bramkarz Ruchu jakimś cudem odbił ją na słupek! Potem znowu obserwowaliśmy wyrównaną grę, w której obydwu drużynom brakowało dobrego rozegrania w pobliżu pola karnego, przy czym gospodarze bardzo groźnie wykonywali rzuty wolne. Czekaliśmy więc na błąd i ten nastąpił w 38. minucie. Chorzowianie w banalny sposób stracili piłkę w środku pola i Thibault Moulin popisał się kapitalnym podaniem do Nikolicia, który pewnie zdobył swoją debiutancką ligową bramkę w tym sezonie. Tuż przed przerwą z boiska musiał zejść Michał Kucharczyk, który nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Steveen Langil.

Po przerwie od początku przeważał Ruch. Dopiero w 55. minucie Bartosz Bereszyński i Langil przeprowadzili kontrę, które powinna zakończyć się czymś więcej niż łatwym odbiciem piłki przez bramkarza. Kolejne minuty to ambitne ataki Ruchu i zbyt rzadkie kontrataki Legii. Sytuacji do zmiany wyniku nie było. Legioniści dobrze stali w tyłach, ale wynik 0:1 gwarantował przede wszystkim nerwy w końcówce. Na szczęście w 76. minucie legioniści wykorzystali kolejną stratę Ruchu przed własną bramką, Tomasz Jodłowiec miał czas, żeby się rozejrzeć i świetnie podać do Nikolicia. Ten chciał odgrywać piłkę, ale ta trafiła w rękę Grodzickiego, a następnie wtoczyła się do siatki! 2:0 i było po meczu.

W końcówce chorzowianie starali się co prawda atakować, wykonywali mnóstwo rzutów rożnych, ale tym razem nasi piłkarze bez zarzutu zachowywali się w takich sytuacjach. Legia na pewno nie zagrała świetnego meczu, nie zagrała nawet dobrze, ale wygrała zasłużenie. Teraz Hasi ma dwa tygodnie na treningi, ale również na konsolidację mentalną zespołu, który ciągle zespołem z prawdziwego zdarzenia nie jest.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

0:1 Nikolić (39')
0:2 Grodzicki (76', sam.)

Ruch: Lech - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Surma, Urbańczyk - Mazek (62' Przybecki), Lipski (66' Nowak), Ćwielong - Arak (74' Moneta)
Legia: Malarz - Bereszyński, Pazdan, Lewczuk, Hlousek - Guilherme (77' Broź), Odijdja-Ofoe, Kopczyński, Moulin (56' Jodłowiec), Kucharczyk (42' Langil) - Nikolić

Żółte kartki: Bereszyński (Legia) - Ćwielong, Moneta (Ruch)

Źródło: własne