Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

Kolejna ligowa porażka. 1:3 z Arką
Legia przegrała z Arką Gdynia 1:3. W porównaniu do środowego meczu z Dundalk, Besnik Hasi dokonał aż dziesięciu zmian w podstawowym składzie. Od pierwszych minut dzisiejszego meczu wystąpił tylko Arkadiusz Malarz. Dużą liczbę zmian szkoleniowiec zapowiadał przed meczem i tłumaczył, że najważniejsze jest rewanżowe spotkanie z Dundalk i wyeliminowanie zagrożenia ewentualnych kontuzji.

Na "efekty" tych zmian nie trzeba było długo czekać. W 6. minucie Arka objęła prowadzenie za sprawą Marcusa Viníciusa, który strzałem bez przyjęcia pokonał Malarza. W 19. minucie goście podwyższyli wynik. W polu karnym były legionista Dariusz Zjawiński zagrał do Adama Marciniaka a uderzenie pomocnika odbiło się od Macieja Dąbrowskiego i zmyliła bramkarza Legii. Legioniści atakowali sporadycznie, ale za każdym razem dobrze spisywała się defensywa gości oraz Kondrad Jałocha.

W drugiej połowie arkowcy zdobyli jeszcze jednego gola, którego autorem był ponownie Adam Marciniak, pokonując głową Malarza. To już było za dużo dla kibiców zgromadzonych przy Łazienkowskiej, którzy "odpowiednim dopingiem" zaczęli motywować swoich ulubieńców do lepszego gry. W 62. minucie piłkarze Hasiego zdobyli honorową bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował wprowadzony po przerwie Guilherme a gola głową strzelił Kasper Hamalainen. Kilka chwil później groźnie uderzył Aleksandar Prijović, ale piłka poleciała obok słupka. W 71. minucie strzał Hamalainena minął bramkę Jałochy. Zasłużona porażka legionistów z beniaminkiem, ale tym razem nie będziemy się znęcać. Wiadomo, że najważniejszy mecz dekady, będzie miał miejsce w najbliższy wtorek a w dzisiejszym spotkaniu ciężko było oczekiwać lepszego rezultatu skoro od pierwszych minut zagrał skład "węgla i papy".

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:3 (0:2)