Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

LM na wyciągnięcie ręki. 2:0 z Dundalk FC
Legia Warszawa wygrała 2:0 w Dublinie z Dundalk FC w pierwszym spotkaniu ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Do piłkarskiego raju pozostał jeden krok, który trzeba wykonać za tydzień w Warszawie.

Już w 2. minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję. Patrick McEleney otrzymał podanie z prawej strony, ale uderzył nad bramką Arkadiusza Malarza. W 10. minucie niebezpiecznie w pole karne dośrodkował Daryl Horgan a zmierzającą pod poprzeczkę piłkę przytomnie odbił golkiper Legii. W podobny sposób zagrał w 23. minucie Steeven Langil, ale Gary Rogers również był na posterunku. Dwie minuty później piłkarze Besnika Hasiego skonstruowali kolejną groźną akcję, ale strzał Michała Kucharczyka minął bramkę gospodarzy. To były w tym okresie jedyne zagrożenia ze strony graczy z Łazienkowskiej, którzy prezentowali się tak jak w ostatnich meczach: bez pomysłu, bez sytuacji, praktycznie oddając plac gospodarzom. W 38. minucie bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Igor Lewczuk wybijając piłkę sprzed nosa Horgana.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu strzał z dystansu jednego z graczy Dundalk obronił Malarz. Wreszcie w 55. minucie składną akcję przeprowadzili legioniści. Vadis Odjidja-Ofoe zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Namaniji Nikolicia. Węgier minął bramkarza gospodarzy i odegrał do Steevena Langila. Strzał pomocnika Legii zatrzymał ręką jeden z graczy Dudnalk. Rzut karny pewnie wykorzystał Nikolić. Legioniści w końcu złapali wiatr w żagle i w 60. minucie bliski pokonania Rogersa był Michał Kucharczyk, ale jego strzał z 12 metrów padł łupem bramkarza. W 66. minucie Langil oddał strzał zza pola karnego, ale piłka przeleciała nad poprzeczką, minutę później z podobnej pozycji uderzał Tomasz Jodłowiec, jednak futbolówkę sparował Rogers. To już była zupełnie inna Legia niż w pierwszej części meczu. W 89. minucie świetną okazję mieli gospodarze, ale Ciarán Kilduff, z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Aleksandar Prijović. Liga Mistrzów coraz bliżej, ale potwierdźmy to w meczu rewanżowym.

Dundalk FC - Legia Warszawa 0:2(0:0)