Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

Kolejny remis u siebie. 0:0 z Piastem
Legia w dalszym ciągu czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym boisku. Piłkarze Besnika Hasiego pomimo wielu okazji bramkowych tylko zremisowali 0:0 z Piastem Gliwice. W 5. minucie groźną akcję przeprowadzili goście, prostopadłą piłkę otrzymał Bartosz Szeliga znalazł się w polu karnym przed Arkadiuszem Malarzem ale mając w pobliżu Adama Hlouska posłał piłkę nad poprzeczką. Potem inicjatywę przejęła Legia, ale kilka rzutów rożnych nie przyniosło efektu. W 21. minucie Łukasz Broź zagrał w pole karne, piłki nie sięgnął Nemanija Nikolić, ta trafiła do Michała Kucharczyka, którego strzał zablokował jeden z obrońców gości.

Przewaga legionistów robiła się coraz bardziej wyraźna. W 24. minucie po krótkim rajdzie przed Jakubem Szmatułą znalazł się Michaił Aleksandrow. Strzał Bułgara zablokował Aleksandar Sedlar. 32. minucie mocno zakotłowało się pod bramką Piastra. Najpierw strzał Aleksandara Prijovicia zablokowali obrońcy, poprawił Nikolić, którego strzał z linii bramkowej zablokował Hebert, a kolejne uderzenie wybronił Szmatuła.

Na kolejne akcje kibice czekali do 42. minuty. Kucharczyk zagrał w polu karnym do Nikolicia, ale we wszytko wmieszał się Herbert, który wybił futbolówkę. Minutę później zza pola karnego strzelał coraz bardziej aktywny Kucharczyk, ale jego mocny strzał wybronił bramkarz Piasta.

Tuż po przerwie powinno być 1:0 dla gości. Z jedenastego metra strzelał Marcin Pietrowski, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 60. minucie pięknym dośrodkowaniem w pole karne do Nikolicia popisał się Steeven Langil, Węgier z najbliższej odległości i przy asyście dwóch obrońców Piasta trafił prosto Szmatułę. Minutę później strzał głową Michała Masłowskiego obronił Malarz. W 65. minucie indywidualną akcją popisał się Igor Lewczuk, ale uderzył minimalnie obok słupka. Chwilę później strzał Piotrowskiego obronił Malarz. W 74. minucie Nikolić dostał piłkę do Langila, napastnik znajdował się jednak tyłem do bramki i szukając pozycji do strzału dość wyraźnie chybił. W 76. minucie ponownie dośrodkował Langil, ale strzał "Prijo" minął bramkę Szmatuły. W ostatnich sekundach w pole karne dośrodkował/strzelał Langil, ale Szmatuła był na posterunku.

Legia Warszawa - Piast Gliwice 0:0

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 77. Michaił Aleksandrow (58, 7. Steeven Langil), 15. Michał Kopczyński, 75. Thibault Moulin, 99. Aleksandar Prijović, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić (74, 22. Kasper Hämäläinen).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 22. Tomasz Mokwa, 25. Aleksandar Sedlar, 91. Hebert, 11. Paweł Moskwik - 12. Saša Živec (46, 5. Marcin Pietrowski), 9. Radosław Murawski (64, 10. Josip Barišić), 82. Martin Bukata (81, 88. Uroš Korun), 15. Michał Masłowski, 2. Patrik Mráz - 26. Bartosz Szeliga.

żółte kartki: Mokwa, Sedlar.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 18 382.

Źródło: własne