Szczęśliwy remis - komentarz po meczu z Koroną
Zaprzepaszczona szansa - fotorelacja
2017-04-17 21:23; komentarze: (0)
Archiwum

Remis w upale
W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów Legia zremisowała z Zrinjskim Mostar 1:1. Nie wiadomo co wpłynęło na poziom spotkania, czy wakacyjna forma obu ekip czy wysoka temperatura. Faktem jest, że spotkanie oględnie mówiąc nie stało na najwyższym poziomie. Zwłaszcza w pierwszej części obydwa zespoły nie kwapiły się do konstruowania odważniejszych akcji. Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować interwencję Arkadiusza Malarza w 27. minucie, czy strzał Adama Hlouska ponad bramką. W 41. minucie szczęścia próbował Ondrej Duda, ale również bez powodzenia. W tej części meczu gracze Mostaru kolekcjonowali żółte kartoniki po faulach na najbardziej aktywnym zawodniku po stronie Legii - Guilherme.

W 49. minucie legioniści wreszcie objęli prowadzenie. Thibault Moulin zagrał w pole karne do Nemaniji Nikolicia, który pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. W 57. minucie gracze z Mostaru doprowadzili do wyrównania. Przy dośrodkowaniu w rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Matija Katanec i mocnym strzałem zdobył gola. Piłka odbiła się jeszcze od murawy i zatrzepotała w siatce. Kolejne minuty przypominały wyczekiwanie na końcowy gwizdek. W 70. minucie Tomasz Jodłowiec zagrał do Nikolicia, ale bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz Mostaru. I to wszystko na co było stać obie ekipy. Rewanż za tydzień w Warszawie. Piłkarze Besnika Hasiego nie powinni mieć problemów z awansem do kolejnej rundy, ale jak wiadomo w piłce wszytko jest możliwe.

HŠK Zrinjski (Mostar) - Legia Warszawa 1:1 (0:0)